1. Design & Illustration
  2. Logo Design

Cele mai bune 20+ fantezie fotbal echipa Logouri (la regulă liga ta)

Scroll to top
Read Time: 11 min

() translation by (you can also view the original English article)

Mulţi dintre noi să ia fantezie fotbal super-serios. La fel ca echipele noastre preferate afară în lumea reală, branding poate fi cheia atunci când sunteţi construirea afară standul de fantezie perfect. Atunci când ne imaginăm echipele noastre preferate, o mare parte din ceea ce vedem este că prezenţa pe care le construim. Culori, mascote, tu nume it-cele mai bune echipe au acel simt neuitat care ne inspiră an după an.

Nu există nici un motiv Liga fantezia ta ar trebui să fie diferit. Dar fotbal fantezie se presupune a fi pentru a te distra, aşa că probabil nu vrei să lucreze prea greu pentru echipa ta de brand. Care este în cazul în care intră logo-uri pre-compilate de Placeit. Există o tona de fantezie fotbal logo-uri disponibile pentru descărcare cu abonamentul Envato. Tot ce trebuie sa faci este alegeţi dumneavoastră preferat, picătură în numele echipei, şi descărca produsul finit! De acolo, posibilităţile deveni cu adevărat nelimitate-totul, de la cani pentru tricouri personalizate pot scoate logo-ul de fotbal fantezie ultra-unic.

Cele mai bune 20 fantezie fotbal echipa Logouri (la Placeit)

Placeit este un instrument de design şi mockup care vă permite să creaţi frumos marca mockups, desene, şi logo-uri rapid şi uşor. Nu este nevoie pentru software de design grafic scumpe. Aveţi posibilitatea să particularizaţi modele pentru o varietate de industrii şi organizaţii, inclusiv organizaţiilor sportive.

fantasy football logosfantasy football logosfantasy football logos
Veţi găsi zeci de logo- uri misto fotbal pe Placeit că vom lucra bine pentru echipa ta de fotbal fantezie.

Daca ai o fantezie echipa de fotbal, Placeit este instrumentul perfect pentru a crea un logo-ul cool pentru echipa ta.

Există câteva lucruri pentru a păstra în minte atunci când crearea de logo-ul. Primul este de fapt totul despre cuvintele-ai nevoie de un nume uşor de reţinut echipa pentru într-adevăr a face lucruri pop. Apoi, asiguraţi-vă că pentru a alege o mascota care completează numele de echipa de fantezie. Şi în cele din urmă, opteaza pentru culori îndrăzneţe şi izbitoare, care instantaneu veţi fi asociate cu echipa dumneavoastră foarte propria fantezie. Fiecare dintre logo-ul şabloane sunteţi cale de a vedea oferă toate aceste opţiuni de personalizare, şi mai mult. Este până la tine pentru a alege o combinaţie câştigătoare!

Acum, pe la cele mai bune logo-uri de fotbal fantezie!

1. cavalerii Sport Logo Maker

Knights Sport Logo MakerKnights Sport Logo MakerKnights Sport Logo Maker

Nu există nici un câştigător destul ca un cavaler in armura stralucitoare. Face o mascotă pentru echipa fantezia ta cu acest logo ascuţite. Mai multe alte icoane sunt incluse featuring toate lucrurile pieptiş combate într-o varietate de culori si stiluri.

2. Secerătorii Sport Logo Maker

Reapers Sport LogoReapers Sport LogoReapers Sport Logo

Jos cu concursul pe câmpul virtuale-care este ceea ce aceste apariţii de logo-ul slick anunţa la alte echipe din liga ta. Culege toate succes pe câmp puteţi găsi utilizând una dintre multe icoane reaper incluse în acest pachet.

3. agresiv animale sport Logo Maker

Aggressive Animal Sports Logo MakerAggressive Animal Sports Logo MakerAggressive Animal Sports Logo Maker

Adesea trebuie să urmeze o strategie agresivă pentru a ridica partea de sus a o competitiv fantezie Liga. Şi o mare parte din aceasta poate fi reflectat în branding dumneavoastră. Alege transfer Logosului agresiv animale aici să mârâi intenţiile dumneavoastră de succes la concurs.

4. sport echipa Logo Maker - caractere umane

Human Characters Sports Team Logo MakerHuman Characters Sports Team Logo MakerHuman Characters Sports Team Logo Maker

Pirati, vikingii şi cowboy-oh meu! Aduce o faţă umană pe echipa ta cu aceste icoane logo-ul cool, stilizate. Set-te afară ca un cowboy singuratic sau pirat pe fugă, în căutare de succes pe acel câmp virtuale. Veţi găsi zeci de opţiuni de mare chiar aici.

5. sport Logo Maker cu vulcan erupa

Erupting VolcanoErupting VolcanoErupting Volcano

Incendiu la sol; foc pe teren. Toate la fel, nu? Setaţi ta sezonul fantezie aprinsă cu acest logo vulcanice. Personaliza culorile de această temă foc şi veţi avea un brand complet unic pentru echipa fantezia ta într-o clipă.

6. inteligent animale sport logo-ul şablon

Clever Animals Sports LogoClever Animals Sports LogoClever Animals Sports Logo

Leii, tigrii şi poartă sunt utilizate în sport atât de mult par adesea cliseu. Dar ceea ce despre dinozauri, iepuri, şi păsări? Sunt mare, sunt puternic, sunt rapide, şi ei zbura în jos pe teren — unul dintre ei de ce nu face opţiunea pentru logo-ul de fotbal fantezie?

7. fotbal Liga sport Logo Maker

Football League Sports Logo MakerFootball League Sports Logo MakerFootball League Sports Logo Maker

Toate lucrurile acvatice sunt fata si centru în acest şablon. Stilul implicit cool-albastru este un loc grozav pentru a începe, dar amintiţi-vă puteţi personaliza-l ca te duci. Acesta este perfect pentru orice echipa de înot drumul său spre partea de sus a Ligii.

8. sport Logo Maker cu rapid ca fulger grafic

Sports Logo Maker with Lightning GraphicSports Logo Maker with Lightning GraphicSports Logo Maker with Lightning Graphic

Viteza este cheia atunci când curse spre succes în fotbal. Şi nu este nimic destul ca sinonim cu viteza ca un fulger. Acest rapid lightning bolt grafic este ideal ilustrare vizuală a acest concept viscerale. Taxa de succes la lightspeed utilizând acest logo pentru echipa fantezia ta.

9. online sport Logo Maker cu om de zapada supărat grafic

Angry Snowman FantasyAngry Snowman FantasyAngry Snowman Fantasy

Amintiţi-vă că echipa de fotbal cu logo-ul supărat om de zăpadă? Poate nu a fost încă, dar oricine s-ar dacă au văzut vreodată unul. Supărat om de zăpadă este quirky şi distracţie, ușor transcende toate dumneavoastră mascotele "medie" de fotbal. Aduce acest congelate ferocitatea pentru echipa ta chiar acum.

10. sport Logo Maker - lucruri deosebite

Lady Liberty, o nota muzicala stilizate şi un con de inghetata vorbesc — ce au în comun? Pentru a începe, acestea sunt o parte din această fantezie fotbal logo-ul mega-pack. Aţi văzut, probabil, niciodată nu le înainte, şi ei vor face mascotele fermecător unic pentru echipa ta. Doar alege dumneavoastră preferat, picătură în numele echipei, şi du-te!

11. sport Logo Maker - fructe si legume

Sports Logo Maker Fruits and VegetablesSports Logo Maker Fruits and VegetablesSports Logo Maker Fruits and Vegetables

Construi o fantezie echipa de logo-ul care este destul de bun pentru a mânca. Morcovi, piersici, ridichi şi căpşuni-fiecare dintre ele, şi mai mult este transformat într-o izbitoare, nervosi figurine de acţiune în acest pachet de logo-ul. Aceste pictogramele de neconventional logo-ul sunt sigur de a face echipa ta o să-mi amintesc.

12. fotbal Logo Maker

Football Logo MakerFootball Logo MakerFootball Logo Maker

Este o întoarcere înapoi la elementele de bază cu acest logo-ul-constructor de fantezie. Începeţi cu şablonul implicit al rinocer, apoi încercaţi unele dintre celelalte featuring casti de protectie, uniforme, zbor mingi de fotbal, şi mai mult. Se amestecă lucrurile cu propriile culori şi în curând voi avea o privire personalizate uimitoare pentru echipa ta de fotbal fantezie.

13. sport Logo Maker pentru fotbal American

Sports Logo Maker for AMerican FootballSports Logo Maker for AMerican FootballSports Logo Maker for AMerican Football

Acest pachet include o mare varietate de icoane, şi unul este sigur de a fi mascota perfectă pentru liga ta. Veţi găsi totul la curse să boxerii la dinozauri aici. Există un aspect pentru toată lumea pe stil aici. Verifica-le toate!

14. sport Logo Maker cu mascotele fotbal

Sports Logo Maker with Football MascotsSports Logo Maker with Football MascotsSports Logo Maker with Football Mascots

Ia stilul tau aeropurtate cu multe zbor inspirat logo-uri găsite aici. Încep cu corbul şi apoi încercaţi unele de altele incluse în acest pachet de logo-ul mascota fantezie. Un favorit dispune de un cardinal care sosesc cu o minge de fotbal pe spate-dreapta în zona de Terminare!

15. sport logo-ul şablon cu bolid Icona

Sports Logo Template Fireball IconSports Logo Template Fireball IconSports Logo Template Fireball Icon

Aiming pentru o scânteie de succes? Icoane inspirate de foc în acest pachet de logo-ul sunt punctul de plecare perfect. Lumina flăcărilor de glorie de fotbal fantezie făcând una propriul mascota.

16. sport Logo Maker come si usa

Sports Logo Maker with Snake ArtSports Logo Maker with Snake ArtSports Logo Maker with Snake Art

Şerpi evoca o reacţie puternică în multe persoane. Si asta este exact ceea ce doriţi dumneavoastră de branding pentru a face. Alege un sarpe ca mascota dumneavoastră şi vă veţi instantaneu iasă în evidenţă. Aici veţi găsi o pereche de şarpe agresiv opţiuni pentru logo-ul fantasy.

17. sport logo-ul şablon Con Tornado Clipart

Sports Logo Template Tornado ClipartSports Logo Template Tornado ClipartSports Logo Template Tornado Clipart

Culege vârtej de vânt de grătar glorie prin construirea o tornadă logo-ul. Există mai multe stiluri şi opţiuni aici, pentru a se potrivi aspectul mergi pentru. Fiecare este o alegere unică şi distracţie pentru echipa ta.

18. animale Logo Maker pentru echipe sportivo

Animal Logo Maker Sports teamsAnimal Logo Maker Sports teamsAnimal Logo Maker Sports teams

Păianjeni, sloths, veverite, şi roadrunners — toate acestea sunt aici. Şi fiecare ar putea fi logo-ul următor pentru echipa fantezia ta. Neortodoxe, probabil; memorabile şi răcoros, absolut! Dintre multitudinea de animale şi opţiuni de culoare practic nelimitat, posibilităţile sunt cu adevărat nelimitate.

19. filtru de logo-ul cu grafica amuzant de sport

Sports Logo Maker Funny GraphicsSports Logo Maker Funny GraphicsSports Logo Maker Funny Graphics

O piesă zambitoare de paine prajita. Computer rulare ochii ei. O felie de pizza uită înapoi. Nimeni nu ar putea uita imagini vii genul asta — deci de ce nu pune una în logo-ul de fotbal fantezie? Veţi găsi toate aceste eclectice alegeri şi mai mult aici.

20. dinamic Logo Maker cu animale grafica

Dynamic Logo Maker Animal GraphicsDynamic Logo Maker Animal GraphicsDynamic Logo Maker Animal Graphics

Ultima, dar cu siguranţă nu în ultimul rând, se arunca cu capul în acest amestec sălbatic de animale logo-ul grafic pentru logo-ul de fotbal fantezie. Este mai uşor pentru a descrie ceea ce nu este inclus-varietate posibil aici este cu adevărat nelimitate, stânga doar la imaginaţia ta.

Cum de a construi propriul Logo de fotbal fantezie pe Placeit

După cum puteţi vedea, există o tona de opţiuni de logo-ul personalizat fantezie fotbal gata pentru tine pe Placeit. Ce este mare despre Placeit este că nu aveţi nevoie de fantezie software de editare pentru a utiliza şabloane. În schimb, toate personalizarea se face online. Toate le-aţi luat să faceţi este face schimbările într-un browser web şi faceţi clic pe Descărcare. Produsul finit va fi gata pentru utilizare ca un fişier imagine. Nu este nevoie să vă faceţi griji cu complicata si consumatoare de timp modificări după descărcare.

Să examinăm un exemplu. Pentru aceasta, să folosim articol #12 sus, fotbal Logo Maker.

1. Deschideţi imaginea

Fiecare şablon, veţi vedea o pictogramă implicit şi text. Fiecare poate fi personalizat prin meniurile pe partea stângă şi dreaptă a previzualizării imaginii.

Placeit Logo MakerPlaceit Logo MakerPlaceit Logo Maker

2. înlocui textul

Pentru a începe, introduceţi numele de echipa prin tastarea peste textul în substituenţii din partea stângă. Modificaţi fonturile făcând clic pe meniurile derulante.

Placeit dropdown font menuPlaceit dropdown font menuPlaceit dropdown font menu

3. modificaţi culorile

Puteţi schimba principal şi accent culori. Aceste opţiuni sunt găsite pe partea dreapta a previzualizării imaginii. Faceţi clic pe fiecare verticală şi selectaţi una dintre opţiunile de pre-a făcut culoare făcând clic pe o casetă.

Placeit change colorsPlaceit change colorsPlaceit change colors

Sau, dacă aveţi nevoie de personalizare total, faceţi clic pe mai mult. Acolo, veţi putea să alegeţi o culoare particularizată de o paleta de culori sau chiar introduce un cod hexazecimal culoare.

Placeit adapt color palettePlaceit adapt color palettePlaceit adapt color palette

Acesta este mare în cazul în care le-aţi luat o culoare desemnat într-un ghid de branding, aveţi nevoie pentru a menţine.

4. Descarcă logo-ul de fotbal fantezie personalizate

Când aţi terminat, faceţi clic pe Download deasupra previzualizării imaginii. Asta e tot! Logo-ul de fotbal fantezie personalizat este gata de utilizare.

Avantajele Placeit pe instrumente de editare on-line chiar sta aici. Multe site-uri vă obligă să descărcaţi un şablon şi apoi modificaţi în terţe părţi software de editare. Acest lucru este tot bine pentru reclame serioase, dar utilizatorii ocazionali nu pot avea timp sau set de competenţe necesare pentru a utiliza aplicaţii sofisticate cum ar fi Photoshop. Aceasta este în cazul în care Placeit vine. Oricine cu o tastatură poate face cu uşurinţă un-de-un-un fel, complet personalizate cu logo-ul doar câteva clicuri. În special, se poate face de pe orice computer cu acces la internet. Nu este nevoie pentru a instala orice alte aplicaţii software-ul pentru a face logo-uri de lucru.

Odată ce aţi descărcat logo-ul, veţi avea un fişier de imagine care pot fi manipulate într-o varietate de aplicaţii. Tu poţi încărcat it la site-ul dumneavoastră de fantezie Liga ca avatarul noi. În mod similar, se pot fi partajate în platforme de social media. Sau, poate angaja terţe părţi grafic platforme chiar şi au tricouri personalizate, pălării, şi unelte de produs, încearcă echipa ta foarte proprii.

Fantezie logo-uri de fotbal din Envato elemente

Dacă ai un abonament de Envato, ai acces instant la elemente. Elemente este o resursa de toate-vă-pot-Descărcaţi pentru o mare varietate de mijloace creative. Logo-uri, imagini, template-uri de proiect-veţi găsi tot acolo. Dacă sunteţi în căutarea pentru opţiuni suplimentare pentru sigle de fotbal fantezie, elemente poate fi un loc grozav pentru a începe. Amintiţi-vă, aveţi la dispoziţie descărcări nelimitat pentru un singur apartament lunara.

envato fantasy football logosenvato fantasy football logosenvato fantasy football logos
De asemenea, gasiti personalizat fantezie fotbal logo-uri pe Envato elemente.

După cum puteţi vedea, elemente oferă multe opţiuni de bine pentru fantezie fotbal logo-ul proiectului. Aici sunt trei dintre cele mai bune:

1. retro Fotbal American Logo / SUA sporturi insigna

Retro American Football LogoRetro American Football LogoRetro American Football Logo

Acest logo de fotbal retro fantezie aduce o eleganta clasic pentru echipa ta de branding. Este compatibil cu o mare varietate de formate de imagine pentru a spori flexibilitatea creativă. Descarca, personaliza în editorul preferat, şi se aplică echipa ta fantezie pentru un aspect elegant, sigur de a fi neegalat în liga ta.

2. Regele leu sport logo-ul

King Lion Sports LogoKing Lion Sports LogoKing Lion Sports Logo

Regele leu sport logo-ul este un feroce logo-ul perfect pentru echipa de fotbal ta fantezie. Acesta dispune de text complet editabil pentru a adăuga propriul nume de echipa. O imagine de concept featuring logo-ul pe o casca Arată off posibilităţi incredibilă a acestui șablon. Compatibile cu Adobe Illustrator.

3. Sharkas - Mascot & Sports Logo

Sharkas LogoSharkas LogoSharkas Logo

Pachetul de mascotă şi logo-ul Sharkas este o altă opţiune bună pentru o fantezie fotbal Liga logo. Accente de culoare albastru şi aur sunt stylish şi răcoros, în timp ce ochii strălucind rânjit rechin mascota va face cineva te uiţi de două ori. Compatibile cu Adobe Illustrator.

Ambalaj de

Amintiţi-vă că un design de logo-ul este public fata de echipa ta. Nu conteaza cine e pe lista ta, sau cate ore ai pus în construirea strategie perfectă, este primul lucru pe care mulţi oameni vor vedea logo-ul. Asa ca alege cu înţelepciune. Şi nu a fost niciodată mai uşor decât este acum cu Placeit pe multe uimitoare custom logo-uri. Mascota aproape orice vă puteţi imagina- şi cu siguranţă, câteva care nu se poate-este reprezentat.

Tot ce trebuie este un strop de spiritul creativ, şi câteva clicuri de mouse-ul pentru a construi ceva cu adevărat unic. Placeit pe puternice instrumente de editare on-line ia toate trudă şi presupunerile afară de design grafic. Pot schimba instantaneu text, culori, icoane, şi mai mult. Apoi doar descărca produsul finit şi pune-l la locul de muncă.

De ce să aşteptaţi? Săpa în exemple 20 asomare, ilustrate mai sus şi începe construirea logo-ul echipei de fotbal fantezie astăzi.

Advertisement
Did you find this post useful?
Want a weekly email summary?
Subscribe below and we’ll send you a weekly email summary of all new Design & Illustration tutorials. Never miss out on learning about the next big thing.
One subscription. Unlimited Downloads.
Get unlimited downloads