Unlimited PS Actions, graphics, videos & courses! Unlimited asset downloads! From $16.50/m
Advertisement
  1. Design & Illustration
  2. Logo Design

20 Cool DJ (EDM Music) Дизајн на логото (направете свој)

by
Difficulty:BeginnerLength:LongLanguages:

Macedonian (Македонски јазик) translation by Andrijana Mitevska (you can also view the original English article)

Mузиката навистина може да биде животот на партијата. Но, за многу луѓе, уредувањето на сопствената музика е премногу работа кога планираат голем настан. Затоа многумина одлучуваат да ангажираат DJ услуги. \Диџејот на пазарот е многу пренатрупан и затоа е многу конкурентен. Потенцијалните клиенти можат да најдат сè од услуги со едно лице до огромни комерцијални операции. Плус, со популарноста на експлодирањето на EDM, пазарот станува уште поголем. Ако работите со свој диџеј бизнис, знаете колку е тешко да се издвоите. Затоа е толку важно да се издвоиме преку живописно брендирање.

Се разбира, логоата се голем дел од брендирањето на вашиот бизнис. Прекрасен симбол, шема на бои, или маскота стапчиња во умот на клиентот на начин што именките сами по себе никогаш не можат. Секој од нив е важен елемент во диџејскиот дизајн. Самата икона на самата лозинка треба да биде незаборавна. Ајде да дознаеме повеќе за диџејскиот дизајн, и најлесниот начин да го создадеме.

Како да креирате одличен Дизајн на логото на логото

Претставувањето на вашиот бизнис со лого може да се направи на неколку начини - може да претставува некој елемент од вашата личност, може да биде навистина уникатен или егзотичен, или може да биде целосно случаен објект, кој е толку чуден што луѓето едноставно не можат да заборават за вашиот DJ бизнис. Друг важен елемент е бојата - ако се вртите светла и весела евиденција, одберете светли бои за да одговарате. Но, ако метал е вашиот мој, не може да тргне наопаку со сива и црна боја. Последно, но не и најмалку важно, не заборавајте да изберете фонт кој се појавува. Има илјадници различни фонтови таму за да го направат вашето име и слоган навистина незаборавно.

Сето ова звучи одлично, но што е најлесниот начин да го дизајнирате вашето лого на DJ? Сигурни, креативни експерти можат да го направат тоа, но најпаметната опција е да се избере Placeit. Ова е најдобриот ресурс на интернет за паметни креативни шаблони. Ова се претходно изградени проекти за проектирање, кои можете да ги наполните со своја содржина со само неколку кликања. Со вашето членство во Envato, ќе добиете неограничени преземања и сите лиценцирање што ви треба да го користите секој дефиниција во вашите сопствени проекти. Со најголемата библиотека за содржини за содржини на интернет, вие сте предодредени да пронајдете извонреден образец совршено прилагоден за вашиот DJ бизнис.

Топ 20 Дизајн на логото на логото

Сега, ајде да се нурнеме и да погледнеме 20 од најдобрите кул диџеј лого дизајни од Placeit!

1. DJ Logo создателот

DJ Logo Maker

Извлечете ја јачината на звукот со овој едноставен, стилски дизајн на логото на логото на DJ. Клучот модерен фонт и динамички звучни бранови ќе обезбедат дека секој знае дека го носите најдобриот звук во градот.

2. DJ логото создателот со икона за слушалки

DJ Logo Maker with Headphone Icon

Овој забавен шаблон за макети е сè за слушалки. Изберете од неколку различни опции за да создадете совршена атмосфера за логото на вашиот DJ услуга.

3. Дизајнер на логото на диџеј со икона на плочата

DJ Logo maker with Turntable icon

Брек на славните денови на винили и грамофони! Пред дисковите на џокеи дури имаа дискови, тие имаа записи, и можете да ја покажете безвремената минато во сопственото лого. Бидете сигурни да ги испитате многуте иконски избори вклучени во овој проект.

4. DJ Создателот на логото со черепот икона

DJ Logo Maker with Skull Icon

Донесете изненаден гранџ изглед кон дизајнот на вашиот диџеј дизајн со овој проект на DJ дизајнер на логото. Облечете го со светли бои за контраст, или одете целосно темни и тврд за целосен ефект. Запомнете да ги истражувате различните фонтови и да ги проверувате бројните икони на черепот кои се вклучени!

5. DJ Logo Maker

DJ Logo Maker

Ова лого на DJ музика носи елегантен модерен стил на вашето брендирање. Иконографијата е колекција на инспирирани варијации на буквите "DJ", креативно изведени да го привлечат вниманието на потенцијалните купувачи. Еклектичен фонт го поврзува овој мега-пакет заедно.

6. Кориснички диџеј создателот на логото

Customized DJ Logo Maker

Поставете ги вашите напори за дизајнирање на логото на диџеј во вистинската насока со овој брз, шаблон за логото на логото на музика. Специјално специјално за EDM диџеите, високо-технолошкиот фонт и цврстите зелени бои веднаш ќе ве одвојат од толпата на колеги конкуренти. Пробајте неколку различни потекла за да измешате изглед и чувство.

7. DJ Logo создателот со винил икона

DJ Logo Maker with Vinyl Icon

Еве уште една голема враќање на ерата на винил! Овој дизајн шаблон инспириран од дизајнот на DJ логото е совршен ако се врти многу песни од 70-тите и 80-тите години, но може да биде забавен и инспириран избор за скоро било која музика.

8. Создавач на логото на DJ со кружен звучен бран

DJ Logo Maker with Circle

За модерен, EDM стилизиран изглед за логото на DJ, не изгледајте подалеку од овој скромен сопствен шаблон. Одликувајќи се со различни елегантни, минималистички икони и препознатлив фонт, ова Circle Soundwave mockup прави одлична прва посета за секој кој се обидува да го дизајнира своето ново ЕДМ лого.

9. Создавач на логото за Дизајн на логото на логото

Logo Maker for DJ Logo Designs

Ретро-инспириран и засекогаш елегантен, овој креатор на логото на DJ е еднаков дел од Арт Деко и 80-тите години. Црвените и златните акценти се креативни стандардни, но секогаш можете да ги измешате работите и да истражите безброј други опции за стилизирање на бои за да го направите вашето ново лого навистина уникатно.

10. DJ Logo Maker

DJ Logo Maker

Кул мачка што ќе ја најдете овде ќе се истури во својот свет. Ветување вашите клиенти ќе го стори истото за нив со вработување на овој уникатен брендирање за свој бизнис. Ние не сме сигурни каква музика ужива мачката, но знаеме дека вашите клиенти ќе сакаат повеќе!

11. Музика DJ логото создателот

Music DJ Logo Maker

За поедноставен стил, обидете се со овој избор на логото на DJ. Одликувајќи се со мноштво икони и графики за симболи, вистинската моќност овде лежи во мулти-тонидни позадини и неограничени комбинации на бои кога е можно користење на Placeite. Едноставно додадете го името на вашиот DJ, преземете и подготвени сте да капете и да свиткате.

12. DJ Logo Generator

DJ Logo Generator

Геометриските форми може да бидат некои од највидливите икони за употреба во брендирањето. Додајте ги во вашата музичка музика во овој шаблон, во која се прикажани плетеницата на спектакуларни форми, во комбинација со задебелени бои. Тивок, недооценлив фонт го надополнува дизајнот без да го одвлекува вниманието на гледачот.

13. Шаблон на бизнис-логото на партијата

Party Makers

Донесете го ритамот со овој фанки танц диџеј лого. Музиката и партиите се врти околу луѓето, а вие, DJ, ќе биде центарот на вниманието. Донесете ја оваа мисла во живот и гледајте ги резервациите со овој дизајн.

14. Шаблон за логото за Организатор на тема

Logo Template Theme Party

Иако не е специјално изграден за диџеј дизајнери на логото, овој шаблон за партиска тема е прекрасно прилагоден за музичкиот бизнис. Донеси забавувачи да живеат со ударите на музиката што се вртите и да донесете неверојатно брендирање заедно со вас со користење на оваа тема на логото.

15. Создавач на логото за фенси диџеј дизајни

Logo Maker for Fancy DJ Designs

За нов пресврт на темата на логото на DJ, проверете го овој фенси дефиниција од Placeit. Дизајнот го нагласува контрастот, со светли текстови и темни позадини за да ги направат зборовите да летаат од страната. Измешајте и одговарајте на различни избори во боја за да најдете што најдобро функционира за вашиот бизнис.

16. Создавач на логото на создавачот со звучна икона

Recording Studio Logo Maker

Возете бран звук и стил на новооткриениот просперитет со тоа што ќе го дадете овој звучен звук на вашиот DJ музички лого. Тоа е едноставно, тоа е недооценено, и тоа прекрасно ја доловува суштината на животот и работата на диџеј - споделување на одлична музика.

17. Создателот на логото на музичарите со три очи со мачка

Musician Logo Maker with Cat Graphic

За тврд, алтернативен вибратор, моќните икони во овој графички сет го прават тоа издвоен. И тие ќе ве натера да се издвоите, веднаш - кој би можел да заборави на диџеј со маска со три очи за ЕДМ лого? Или гигантска рака која стигнува од земјата? Ќе ја добиете идејата. Ако барате вистински уникатен стил, го нашол.

18. Бенд логото создателот за аудио инженери

Band Logo Maker for Engineers

Донесете го диџеј музичкиот бизнис на следното ниво, буквално, со овој технички тематскиот аудио логото. Секој диџеј ги знае техничките детали за нивната трговија; нагласете ја професионалната природа на работата со оваа елегантен икона на логото.

19. Создавач на логото да дизајнира фид со фиксно подкаст

Logo Maker to Design Podcast

Тоа би можело да каже подкаст во насловот, но ќе најдете оваа лого тема да биде навистина кул избор за DJ бизнис, како и. Подкасти и музика се базирани на звук; поголемиот дел од иконографијата што ќе ја најдете тука подеднакво ќе одговара на музиката и изговорениот збор.

20. Настан за планирање на настани за бизнис логото

Event Planner Business Logo Maker

Последно, но не и најмалку важно, се нурнете во оваа забавна и разновидна мешавина на икони, фонтови, бои, графика и многу други диџејски забави. Можеби совршен избор ако ви треба лого EDM брзо, овој пакет ја обезбедува целата креативна флексибилност што ви е потребна за да го изградите логото што секогаш го посакувавте.

5 совети за користење на диџеј создателот на интернет

Како што можете да видите, производителот на логото на Placeit има неверојатен спектар на понуди за DJ музички логоа. Откако ќе изберете проект што сакате да го користите, време е да започнете да го градите сопственото сопствено лого. Еве пет совети за добивање на најдобриот можен резултат. За ова, ајде да користиме став # 9 од погоре.

Изберете тема за лого која одговара на вашата работа на DJ:

Choosing a logo at Placeit

Дознајте од широк спектар на опции на Placeit, потоа кликнете на еден од сликите за да започнете со работа со оној што го сакате.

Променете ги местата за текст:

Change Placeit text placeholders

Внесете го вашето име или слоган во полето за текст тука на левата страна. Можете исто така да го промените фонтот со кликање на опаѓачкото мени.

Обидете се да го смените изгледот:

Change layout on Placeit

Ова ќе варира помеѓу темите, но во овој случај можете да кликнете за да го преуредите поставеноста на иконата на прегледот на логото.

Истражувајте различни икони:

Choose new icons on Placeit

Повеќето шаблони имаат многу различни опции за икони за понатамошно прилагодување. Кликнете на еден од изборите овде на десната страна и видете како изгледа.

Изменете ги боите и позадината:

Alter color scheme Placeit

Ова е еден од најлесните начини за промена на изгледот на вашето лого. Прилагодете ги боите од опаѓачкото мени.

Кога ќе завршите, само кликнете на Download и започнете да го ставате логото на работа!

5 Најдобри DJ логото на фонтови

Envato сега има две одлични претплатнички услуги за задоволување на вашите потреби за дизајн: Placeit и Envato Elements.

Со Placeit добивате неограничен пристап до илјадници паметни шаблони за една ниска месечна претплата. Направете сопствени макети, логоа, видеа и дизајни во секунди!

Со претплатата Envato Elements, вашата месечна исплата ви дава неограничен пристап до нашата огромна колекција презентација шаблони, WordPress теми, слики на акции, и многу повеќе. Зошто да не ја изберите услугата за претплата што денес најдобро ги задоволува вашите потреби. (Или, пријавете се за двете услуги за да го максимизирате пристапот до првобитните средства за дизајн.) Еден од моите омилени аспекти на Elements е сопствени фонтови. Овие сопствени фонтови се комплексно дизајнирани и работат совршено за додавање на дизајнерски талент на вашиот следен проект.

Енватто пазар е уште еден извор за креативни ресурси под чадорот Envato. Да претпоставиме дека сакате да земете подлабоко нуркање и да користите сопствен дигитален фонт на логото. Ајде да се нурнеме и провериме пет од најдобрите од Envato Elements и Market!

1. Nixmat - фонт за идентитет на брендот

Nixmat a Brand Identity Font

Nixmat е кул модерен фонт дизајниран за да се направи било кој бренд издвоите. Тоа е комбинација на елегантни модерни вибрации со ретро, ​​речиси машинописно чувство. Така, тоа е совршено за диџеј логото и други маркетинг материјали. Фајловите за помош се вклучени за да ве подготват и да трчате за кратко време.

2. HUGME

HugMe Font Elements

Големи, задебелени букви и бури-овие зборови совршено го опишуваат HUGME, овој неверојатен фонт од Envato Elements. Невозможно е да се игнорира и слично невозможно да се исклучи од вашиот следен проект за логото на DJ. Никој не може да го пропушти ова!

3. Безбоен - Плус бонус

Boneless font

Метал, панк-рок и гранџ-го користите овој фонт и ќе ги донесат сите три на ум. Овој тврд, цврст фонт е совршено дополнување на било кој диџеј кој свири тешка музика. Најсоодветно за поголемо печатење, овој фонт му дава остри дози на логото на логото на DJ.

4. Адамантен фонт

Adamant Typeface

Adamant е кондензиран, стилски фонт совршен за широк спектар на апликации. Диџејот специјализиран за инди и алтернативни мелодии ќе биде особено привлечен од кул стил кој ќе го најдете тука. Целосен сет на броеви и симболи е вклучен за максимална корисност.

5. Пандора

Pandora Typeface

Ако барате чуден, еклектичен фонт за вашето DJ лого, дојдовте на вистинското место. Пандора е фанки-фонт кој се доближува до многу различни дизајни и стилови на лого. Може да го препознаете својот стил од познати албумски покривки и постери за бендови. Што подобар начин да го напишете вашето име?

Дизајн на логото на логото од Енвато Елементи

Елементи, исто така, нуди еден тон на диџеј логото шаблони. Еве три од најдобрите:

1. Музички лого

Music Logo Envato Elements

Класична музичка нота навистина вели дека сето тоа. Стави еден фронт и центар во вашиот брендирање со овој DJ логото дефиниција.

2. Љубовна музика

Love Music

Покажете ја вашата љубов кон музиката со овој кул образец од Елементи. Пакетот вклучува различни позадини и распоред на аранжмани за креативна флексибилност.

3. Лого на облак музика

Cloud Music Logo

Способни да бидат целосно изменети и намалени, овој шаблон за логото на DJ музика е брз и лесен начин за зајакнување на стилот на брендот на вашата работа.

Започни дизајнирање сега

DJ-бизнисот е поконкурентен од било кога. Затоа е толку важно да се издвоите со брендирањето. Како што можете да видите, Placeit и другите платформи на Envato се совршено место за почеток. Изберете од една од стотиците професионални, подготвени за употреба шаблони, капка во вашата сопствена содржина и одете! Гледајте го вашиот бизнис да расте додека народот се придружи на динамичното брендирање што ќе го понуди со вашето ново диџејско лого.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Looking for something to help kick start your next project?
Envato Market has a range of items for sale to help get you started.