Advertisement
  1. Design & Illustration
  2. Tattoo Design
Design

50 епски фонтови на тетоважи

by
Length:LongLanguages:
This post is part of a series called Best Fonts to Download.
30+ Best Graffiti Fonts
The Must-Have Fonts for Graphic Designers and Font Lovers

Macedonian (Македонски јазик) translation by Andrijana Mitevska (you can also view the original English article)

Без разлика дали барате да добиете тетоважа за прв пат или сте целосна тетоважа сноб, изборот на вистинскиот фонт за вашите дизајни трае трпение. Така, денес ви презентираме со 50 неверојатно епски фонтови за тетоважа кои сигурно ќе ве сакаат.

Со избор на фонтови купени од GraphicRiver и Envato Elements, оваа колекција содржи 50 одлични тетоважи фонтови кои дефинитивно ќе сакате да ги вклучите во вашето следно мастило.

Дали сакате дополнителен персонализиран допир? Побарајте помош од професионалните дизајнери во Envato Studio за да креирате сопствен тетоважен дизајн само за вас!

50 Инсаилно епски тетоважи фонтови

Дали го сакаш дизајнот на тетоважа? Ние сме сигурни! Од диви декоративни фонтови до неверојатни ракописни скрипти, имаме фонт за покривање на сите ваши потреби за тетовирање.

Уживајте во оваа еклектична колекција подолу и да ги споделите со нас вашите омилени во коментарите!

Тетоважа скрипта фонт

Што подобар начин да ја започнете оваа колекција отколку со неверојатен тетоважен фонт? Овој одличен фонт на сценариото беше инспириран од врти на традиционалните тетоважи и уникатен стил на ракопис. Најди ги спакувани во овој фонт комплетен сет на големи и мали букви, броеви, па дури и бонус сет на граници за ваша погодност.

Tattoo Script Font

Капетан Кук тетоважа фонт

Именуван по познатиот капетан Џејмс Кук кој се сопнал низ чуда на тетовирани луѓе во Јужниот Пацифик, овој фонт има одличен декоративен стил совршен за морнар или пират. Нејзината препорачана големина е 36 pt или повисока за одличен дизајн идеален за вашиот следен проект за тетоважа.

Captain Cook Tattoo Font

Aseina Typeface

Ако барате уникатен фонт со тој традиционален класичен стил, тогаш пробајте го Aseina фонтот за вашите дизајни. Овој фонт располага со убав домот, со совршена мешавина на букви, броеви и хиероглифи за тој уникатен вински стил.

Aseina Typeface

Conchita Typeface

Инспириран од натпис за тетовирање, овој фонт со сите капи има задебелен стил кој сигурно ќе се истакне. Преземете го овој сет за да добиете пристап до комплетна колекција на големи букви, броеви и интерпункциски знаци.

Conchita Typeface

BloodOnMyBlade фонт

Тетоважа љубовници, пазете се. Овој фонт ќе ве претвори во лошо за кратко време. Инспириран од стилот на тетоважи од западниот брег, овој тип на фонт има агресивен, готски дизајн. Вклучен во овој сет е комплетен пакет на букви, броеви и интерпункциски знаци.

BloodOnMyBlade Font

Црно-визија фонт

Дали имате визија за црно за вашата следна тетоважа? Па, пробајте овој фонт за црна визија за стил. Овој комплет вклучува елегантно чувство на гроздобер и има целосен сет на букви, броеви и интерпункциски знаци за да ги комплетира вашите дизајни.

Black Vision Font

Ноември сценариото

Плови низ морињата со фонтот за сценариото во ноември. Рачно изработена, а потоа дигитализирана за прекрасен калиграфски дизајн, овој фонт содржи целосен сет на букви, броеви и некои убави лигатури за незгодни комбинации на букви.

November Script Font

Бодега скриптен фонт

Декоративен бакарна плоча со модерен пресврт, овој фонт на Бодега сцена е прекрасен фонт со елегантен стил. Совршено е за печатење, тетоважи и многу повеќе, па нагласете ги вашите омилени пасуси со овој уникатен фонт.

Bodega Script Font

Алитиден фонт

Инспириран од стариот западен дизајн, овој фонт има модерен пресврт за љубителите на креативни тетови. Вклучени во овој сет се неколку фајлови со фонтови со корисни видео за користење на алтернативните знаци на знаците.

Alitide Typeface

Brushgyo Typeface

Погоден за дизајни за печатење и креативна уметност за тетоважа, овој фонт располага со модерен скриптен дизајн кој беше рачно изработен за тој рачно напишан изглед. Вклучен во овој пакет е целосен сет на букви, бројки, па дури и поддршка на повеќе јазици.

Brushgyo Typeface

Максетт скрипта фонт

Барате убава скрипта за вашата следна тетоважа? Па, не гледам понатаму! Овој прекрасен Mashetta фонт располага со неверојатен рачно изработен калиграфски стил. Вклучени во овој сет се сите букви и броеви што ви се потребни, со пристап до 473 хиероглифи за дополнителни стилски опции.

Mahsetta Script Font

Максетт скрипта фонт

Подигање на вашиот следен тетоважа дизајн со овој одличен рачно напишан фонт. Нов модерен калиграфички фонт, овој фонт го комбинира бакарниот плоча и современиот дизајн за уникатен и елегантен допир.

Sharpen Script Font

Витфонт

Овој модерен рачно напишан фонт е дизајниран со употреба на висококвалитетни мастило за мастило. Совршен за едноставни проекти за брендирање или дури и за вашата следна тетоважа, овој елегантен фонт нуди возвишена разноврсност и стил.

Victh Font

Викторијански карактер

Дизајниран со традиционална викторијанска естетика, овој тип го вклучува овој чист гроздобер изглед со уникатни виори и хиероглифи. Вклучен во овој пакет е целосен сет на букви, мулти-јазична поддршка и пристап до 350 хиероглифи.

Victorian Parlor Fon

Фонт за машини за пишување

Сакате тетоважа која е единствена, но сепак едноставна? Дајте му на овој одличен фонт за машини за пишување обид. Инспириран од кул механички изглед на класичните машински писма, овој фонт содржи 187 уникатни хиероглифи и сите букви и броеви што ви се потребни за следниот проект.

Typewriter Font

Викторијанко Фонт

Класичен викторијански фонт кој е едноставен и лесен за користење, Victoriandeco е фонт што дефинитивно ќе сакате да го вклучите во одличен дизајн на тетоважа. Инспириран од викторијанската ера на британската историја, овој фонт ги содржи сите ваши суштински карактери со бонусни украсни елементи за дополнителна декорација.

Victoriandeco Font

Труваве скриптен фонт

Инспириран од уникатниот стил на ракописни потписи, овој фонт содржи модерен калиграфски дизајн и сите ваши суштински карактери. Преземете го овој пакет за да добиете пристап до целосен сет на букви, броеви и голем назив.

Truvaway Script Font

Александра скрипта фонт

Калиграфијата е огромна во дизајнот на тетоважа. Така прикажете ги вашите омилени цитати со овој елегантен фонт на сценариото Александра. Овој фонт има модерен дизајн со мазни линии и вкусни криви, со сите ликови што ви се потребни за фантастичен дизајн на тетоважа.

Alexandra Script Font

Црна топлина фонт

Црна топлина е модерен фонт инспириран од викторијанската ера на дизајнот. Преземете го овој пакет за да добиете пристап до целосен сет на броеви, букви и дополнителна поддршка за меѓународни симболи.

Black Heat Font

Остани високиот фонт

Инспириран од рачно напишани букви и кул страна на уличниот живот, овој модерен фонт има див завиткан дизајн со сите ликови што можете да ги побарате. Овој фонт е совршен за љубителите на графити, и можете да го инкорпорирате во вашето следно мастило за кул, непроменлив стил.

Stay High Typeface

Марти фонт

Март во одличен дизајн на тетоважа со овој прекрасен натпис на сценариото. Marchy беше дизајниран да илустрира уникатен калиграфски стил со неверојатни петелки и чисти линии. Избрана во ова преземање е пристап до целосен опсег на букви и бројки со над 430 хиероглифи за да се вклучат во вашите дизајни.

Marchy Script Font

Секатоан тип

Со три уникатни стилови - чиста, внатрешна и внатрешна сенка - овој енергетски фонт има украсен дизајн кој сигурно ќе ве издвои. Биди завист на сите твои тетовирани пријатели со овој одличен гроздобер стил.

Sekatoan Typeface

Бекелакар тип

Ако сте обожавател на хорор, метал или готски дизајн, дефинитивно ќе го обожавате овој фонт на Бекелакар. Достапен во редовен и стилски стил, овој фонт содржи целосен сет на букви, броеви и основни интерпункциски знаци.

Bekelakar Typeface

Драмага

Направете драма со овој луд дизајн на Dramaga. Инспириран од дизајнот зад Posthardcore Band, овој фонт содржи интензивна готска вибрација со уникатни агли. Преземете го овој фонт за да го прикажете овој прекрасен стил за вашата следна тетоважа.

Dramaga Typeface

Sadis Typeface

Ако се чувствувате малку луд, фрлете го овој фонд Садис во тетоважа. Фонт за црно писмо инспириран од тој епски готски изглед, овој фонт содржи комплетен сет на букви, броеви и интерпункциски знаци кои ние сигурно ќе ги сакаме.

Sadis Typeface

Стикез фонт

Иако овој фонт е совршен за логоа, исто така можете да го помешате во прекрасен дизајн на тетоважа. Овој уникатен сериски фонт има кул ретро дизајн кој работи совршено во различни програми за понатамошно прилагодување.

Stiquez Font

Annabel Font

Овој одличен фонт е совршен за вашиот следен дизајн на мастило. Одликувајќи се со груб дизајн со интересни петелки и криви, овој пакет доаѓа заедно со четири фонтови и многу повеќе!

Annabel Font

Ајнштајн фонт

Изведете го вашиот внатрешен гениј со овој прекрасен фон на Ајнштајн. Софистицирана скрипта со разиграна основна линија, овој фонт содржи целосен сет на букви, броеви и основни интерпункциски знаци.Преземете го овој пакет за да добиете пристап до поставување на бонус.

Einstein Font

Дваесет и девет фонт

Дваесет и девет е радосен бележник со едноставен свиен стил. Со жив основно ниво и неколку слатки бонуси вклучени, ќе бидете среќни што го превземавте овој сет. Дополнителен сет на рачно изработени орнаменти исто така е вклучен за тој екстра одличен допир!

Twenty Nine Font

Џими Фонт Дуо

Фонт за скрипти се популарни во дизајнот на тетоважата денес. И ова семејство на фонтот на Џими вклучува рачно изработено фонт на сценариото дизајнирано за да го одрази модерниот гроздобер тренд што ја шири нацијата. Вклучете го во вашите следни мастило дизајни за тој магичен ретро изглед.

Jimmy Font Duo

Фонт SokaQola

Современиот фонт рачно изработен со четки, SokaQola фонтот располага со елегантен дизајн погоден за печатење, тетоважа и многу повеќе. Вклучен во овој сет е полн спектар на карактери со дополнителни стилски лигатури за повеќе опции за дизајн.

SokaQola Font

Амори Модела фамилија на фонт

Земете вкусен со ова слатко семејство на фонтот Амори Модела. Одликувајќи се со слаб, рачно нацртан стил, овој фонт би функционирал совршено за едноставна понуда или дури и за уникатно име. Измешајте го со цвеќе за дополнителен приврзок елемент или едноставно за класичен рачен дизајн.

Amorie Modella Font Family

Rude Cookie фонт

Добијте непристојно со овој вкусен фонт. Рачно нацртан фонт дизајниран со уникатен карактер, оваа датотека вклучува два сериф фонтани, заедно со два скрипт-фонтови. Овие фонтови се создадени за да работат совршено заедно, па можете да ги мешате за интересни дизајни за тетоважа.

Rude Cookie Font

Здраво Lary Font

Ќе велите "Здраво Лари" со овој прекрасен рачен тип на фонт. Модерен фонт создаден со четки, овој фонт има целосен сет на букви, броеви и основни интерпункциски знаци за сите ваши потреби за тетовирање.

Hello Lary Font

N78 Тенок фонт

Едноставен дизајн може да биде еден од најубавите дизајни. Затоа, вклучете го овој елегантен фонт во вашето следно мастило за чиста и полирана алтернатива. Вклучено во овој пакет е целосен сет на букви, броеви и интерпункција погодни за речиси секој уметнички проект.

N78 Thin Font

Бескрајни фонтански трио

Преземете го овој сет за да добиете пристап до три рачно напишани фонтови со сите ликови што ви се потребни за крајниот дизајн на елеганцијата. Преземете го овој сет за да добиете пристап до три рачно напишани фонтови со сите ликови што ви се потребни за крајниот дизајн на елеганцијата.

Reckless Font Trio

Балам до Бруклин фонт

Балам во Бруклин е модерен фонт за монолини скрипти кој ги имитира рачно нацртаните писмо. Тоа е инспирирано од американската поп-култура и има извонреден курзивен дизајн кој функционира совршено за едноставни дизајни на тетоважа и многу повеќе.

Balham to Brooklyn Font

Роудхаус блуз фонт

Започнете со пеење на блузот со овој рачен фонт Roadhouse Blues. Инспириран од раниот американски стил, декоративните удари му даваат пријателска ретро вибрација. Преземете го овој пакет за целосен сет на букви, броеви и основни интерпункциски знаци.

Roadhouse Blues Font

Петит Жардин фонт

Деликатни со органски кадрави серифи, овој фонт Петит Жардин е божествено обичен. Дизајниран за тој сладок, вкусен изглед, овој пакет за фонтови вклучува букви, симболи, броеви и многу повеќе! Користете го за вашите дизајни за тетоважа за овој прекрасен изглед на Арт Нову.

Petit Jardin Font

Храна Занает Фонт

Земете лукав со овој уникатен фонт за храна. Дизајниран со несекојдневна естетска лента, овој фонт ќе биде совршен додаток на самостоен дизајн на тетоважа. Вклучено во овој пакет е полн спектар на букви и повеќе за да ги исполни вашите потреби за тетовирање.

Food Craft Font

Светиот геометриски фонт

Уживајте во светите геометриски форми на овој уникатен и инспиративен тип фонт. Инспириран од светите симболи, овој фонт содржи букви, бројки и основна интерпункција. Вклучете го во вашите дизајни за тетоважа за тој свето персонализиран допир.

Sacred Geometry Font

Гламурозен фонт

Земете гламурозна со овој прекрасен фонт. Фристајл рачно изработен потпис тип, овој гламур фонт е совршен за овој одличен ракописен елемент. Вклучени во овој пакет се сите ликови што ви се потребни, како и 100 вкупно freebies за повеќе дизајн експериментирање.

Glamour Font

Adorabelle Font

Уживајте во прекрасните квалитети на овој неверојатен, елегантен фонт. Модерна скрипта со цилиндричен калиграфски стил, овој фонт е совршен за значаен личен цитат или дизајн на тетоважа базиран на име.

Adorabelle Font

Остани жив фонт

Останете живи со овој напнат тип на фонт. Инспириран од викторијанската ера и плакатите од 1800-тите години, овој тип на фонт има целосен сет на знаци, броеви и основни симболи. Користете го за печатење или за специјално мастило што го изминувате!

Stay Alive Font

Beautylove Script Font

Уживајте во убавината на овој класично дизајниран фонт. Комбинирање на елементи од бакар и современ дизајн, овој фонт е совршен за неверојатна, но едноставна тетоважа. Вклучени во овој сет се 300 хиероглифи и 118 алтернативни знаци кои ја дополнуваат вашата работа.

Beautylove Script Font

Zenzero Sans Font

Ако барате храбар дизајн, земајќи го предвид користењето на овој фонт Zenzero Sans за вашата уметност за тетоважа. Индустриски-базиран фонт создаден со редовни и кружни стилови, овој уникатен тип на фонт ви дава бесконечни можности.

Zenzero Sans Font

Haxt Редовен фонт

Разгледајте ги рустичните нео-готски елементи на овој фонт за Haxt за импресивни дизајни на тетоважа. Дел руна занает, дел света божица, овој фонт е сигурно да се стави магија на вас со своите spellbinding карактеристики.

Haext Regular Font

Шрифтатор за скрипта на Growler

Еден монографски фонт за печатење, овој тип е во голема мера заснован на модерната ера на традиционалниот дизајн на лого. Направете вашите тетоважи да издвојат со овој импресивен фонт полн со букви, броеви и многу повеќе!

Growler Script Font

Сатен фонт

Уживајте во фантастичните, сепак, непристојни елементи на овој вкусен фонтен сад. Дизајниран со потези со масти на тенки четки и несовршена основна линија, овој фонт ќе работи прекрасно за едноставен дизајн на тетоважа. = Преземете го овој пакет за да добиете пристап до комплетен сет на знаци и зачудувачки додатоци за бонуси.

Honeycomb Font

Мохафлоат скриптен фонт

За да ја завршам оваа збирка неверојатни тетоважи фонтови, ви го претставувам со овој прекрасен фонт Mochafloat. Создаден за да го имитира модерниот калиграфски стил, овој пакет содржи 300 хиероглифи и 200 алтернативни карактери.

Mochafloat Script Font

10 Неверојатни тетоважи од Енвато Тут +

Инспириран од оваа прекрасна колекција? Ставете ги своите вештини на тест со овие прекрасни упатства за тетовирање од Envato Tuts +.

Заклучок

Оваа листа е полна со возбудливи ресурси за страствен дизајнер запознаен со OpenType и многу повеќе. Ако ви треба дополнителна помош за креирање на личен дизајн за тетовирање, напишете ги вештините на талентирани професионалци со избирање на еден од неверојатни дизајнери од Envato Studio.

И со стотици славни ракописи и скриптови фонтови за да изберете, шансите се дека сме пропуштиле неколку да додадете во вашата лична колекција. Бидете сигурни да ги разгледате Envato Market и Envato Elements за повеќе ресурси, и да ги споделите со нас вашите омилени во коментарите подолу!

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Looking for something to help kick start your next project?
Envato Market has a range of items for sale to help get you started.