1. Design & Illustration
  2. Photo Manipulation

50 неверојатни упатства за фото ефекти

by
Read Time:16 minsLanguages:
This post is part of a series called Photo Effects.
50 Amazing & Cool Photoshop Action Tutorials

Macedonian (Македонски јазик) translation by Andrijana Mitevska (you can also view the original English article)

Фотошоп е јасно нашиот омилен софтвер за уредување фотографии. Во оваа статија се наведени 50 најдобри ефекти на Photoshop туториал, кои ќе ви покажат како да извршите широк спектар на задачи, вклучувајќи прогресија на староста, ефекти слични на Instagram, ефекти на lomo и протекување на светлина, како и ретро-ефекти кои може да ги користите користете за да помогнете во подобрување на работниот процес за уредување фотографии.

Ако барате брз начин да направите про фото-ефекти, тогаш пребарувајте низ нашите врвни Photoshop Photo Effects и Photoshop Actions, кои може да ги купите на GraphicRiver. Постојат илјадници креативни опции за избор. Или најдете стручен дизајнер на Envato Studio за да ги прилагодите графиките за вас.

Сега, да ги погледнеме овие бесплатни фото ефекти вежби!

50 најдобри ефекти на  Envato Tuts+


Научете како да направите нешто за вашите фотографии. Од двојно изложени ефекти на исклучување и многу повеќе, се нурнете во овие неверојатни упатства создадени само за вас од Envato Tuts +.

10 Премиум фото-ефекти од пазарот Envato

Упатствата погоре опфаќаат широк спектар на ефекти што може да ги постигнете преку пракса и упорност. Но, ако сте кратки на време, секогаш можете да се свртите кон неверојатен избор на Photoshop Actions на GraphicRiver и Envato Elements за поубави фото ефекти.

Овде имаме колекција од 10 премиум Фотошоп акции гарантирани да се трансформира вашите фотографии во неколку кратки кликне. Уживајте!

25 HDR Photo FX V.2 - акција за Photoshop

HDR или фотографијата со висок динамички опсег е неверојатна техника која резултира со моќни слики. И може да се постигне изглед на беспрекорен HDR фотографија со оваа акција на Photoshop. Вклучени во овој пакет се 25 прилагодливи ефекти, четири нивоа на острината, па дури и акција за ѕвездести генератори како бонус!

25 HDR Photo FX V2 - Photoshop Action25 HDR Photo FX V2 - Photoshop Action25 HDR Photo FX V2 - Photoshop Action

Реален ефект на сликање V2 - Сликарска акција

Добијте уметност со овој реален сликарски ефект. Дизајниран за симулирање на изгледот на традиционалните масла на платно, овој сет вклучува три активности на Photoshop, слоеви кои се целосно модифицирани и 15 различни бои. Истражете ја вашата креативна страна со само неколку едноставни кликнувања!

Realistic Painting Effect V2 - Painting ActionRealistic Painting Effect V2 - Painting ActionRealistic Painting Effect V2 - Painting Action

Сет од 90 премиум акции

Никогаш не можете да имате доволно активности на Photoshop! И со овој сет на неверојатни премиум акции, можете да преземете 90 различни изгледи. Овој пакет доаѓа во комплет со ретро-гроздобер ефекти, прекрасни црно-бели резултати и многу повеќе!

90 Premium Actions Set90 Premium Actions Set90 Premium Actions Set

Космичка акција на Photoshop

Истражуваат чуда на универзумот со овој вселенски фото ефект. Со 10 неверојатни бои изгледа вклучени, едноставно четка во текот на областа што би сакале да го применат ефектот и притиснете игра. Уживајте во овој неверојатен космички ефект во само неколку секунди!

Cosmic Photoshop Action Cosmic Photoshop Action Cosmic Photoshop Action

Мека Фокус 2 Акција за Photoshop

Создајте легендарен ефект на фотографија со ова мек фокусно дејство. Има добро организирани слоеви и едноставни инструкции, а дури и ќе најдете видео туториал вклучен за дополнителна помош. Преземете ја оваа акција за да добиете пристап до овој професионален ефект на осветлување.

Soft Focus 2 Photoshop ActionSoft Focus 2 Photoshop ActionSoft Focus 2 Photoshop Action

Ноар Фотошоп акции Том 1

Барате филмски ефект на слика? Па, можете да ја претворите вашата фотографија во гламурозна филмска слика со оваа акција на Photoshop инспирирана од ноар.  Овој пакет содржи 12 активности на Photoshop заедно со корисни упатства и целосно прилагодливи ефекти.

Noire Photoshop Actions Vol 1Noire Photoshop Actions Vol 1Noire Photoshop Actions Vol 1

Акција на Photoshop за димензии

Експлодира вашите фотографии во милион парчиња со само неколку едноставни кликне! Овој неверојатен пакет вклучува 8 различни модели на стакло кои може да се прилагодат на разни големини, заедно со 10 опции за боја за уште поголема разновидност.

Dimension Photoshop ActionDimension Photoshop ActionDimension Photoshop Action

Матни и избледени дејства од Photoshop

Сакате изглед на гроздобер фотографија? Истражувајте го овој мат и избледен стил со оваа неверојатна акција поставена. Овој комплет вклучува 17 неверојатни активности на Photoshop кои доаѓаат во различни потиснати и избледени ефекти. Добијте професионален ретро изглед кој ќе го обожувате во речиси и да нема време!

Matte Faded Photoshop ActionsMatte Faded Photoshop ActionsMatte Faded Photoshop Actions

Акција на бес Фотошоп

Ако се чувствувате бесни тогаш можеби ќе сакате да го изразите со моќна акција на Photoshop. Едноставно четкајте ја површината каде што би сакале да го примените ефектот и притиснете ја игра! Едноставно е! Преземете го овој пакет за да добиете пристап до оваа акција и дополнителни наставни материјали.

Fury Photoshop ActionFury Photoshop ActionFury Photoshop Action

Напредна двојна експозиција - акција за Photoshop

Фотографијата со двојна експозиција е супер трендовска техника која спојува две фотографии заедно за неверојатен ефект. И може да постигнете напредно ниво на манипулација со оваа неверојатна акција на Photoshop. Со вклучени 18 претходни бои, ефектите се извонредни и навистина неограничени.

Advanced Double Exposure - Photoshop ActionAdvanced Double Exposure - Photoshop ActionAdvanced Double Exposure - Photoshop Action

Заклучок

Сакате да видите повеќе фото ефекти? Разгледајте ја неверојатната колекција на Photoshop Actions дизајнирана да ги трансформира вашите фотографии преку GraphicRiver и Envato Elements.

И за уште помош за дизајнирање, побарајте помош од прекрасните луѓе во Envato Studio за да ги исполнат вашите потреби за фото ефект!

One subscription.
Unlimited Downloads.
Get unlimited downloads