Unlimited PS Actions, graphics, videos & courses! Unlimited asset downloads! From $16.50/m
  1. Design & Illustration
  2. Templates

18 Нови вкусни шаблони за менија за 2018

by
Read Time:11 minsLanguages:

Macedonian (Македонски јазик) translation by Andrijana Mitevska (you can also view the original English article)

Стани ново најпознато место за јадење. Подолу погледнете ги овие неверојатни мени-шаблони.

18 Нови кафе-ресторан менија за 2018

На ресторанот од вашите соништа му недостасува само еден посебен елемент: совршено мени.  Привлечете ги вашите муштерии со примамливи јадења и вкусна естетика.

Денес имаме за вас неверојатна збирка на премиум шаблони од Envato Market и Envato Elements.   Истакнуваме неверојатни дизајни од професионални дизајнери, овие шаблони ви гарантираат високо-квалитетни резултати за кратко време!

Не сте сигурни од каде да почнете? Пробајте минималистички вибрации со чисти бои и едноставни елементи.  Или за потрадиционален начин, преземете тренди мени-дизајни кои ќе му се допаднат на секој муштерија!

Побарајте помош!  За посебни дизајни, консултирајте се со нашите експерти во Envato Studio.

Научете повеќе за дизајнирање мени 

Нови сте во дизајнирање на мени?  Следете ги нашите инструкции преку овие лекции:

Мени за ресторан

Многу ресторани вклучуваат одредени бои во менијата кои се исто толку енергични  како и нивните оброци.  Земете го за пример овој спектакуларен дизајн.  Со чисти, професионални елементи и многу простор за вашите мени-артикли, овој дизајн е многу ефективен. Искористете го денес за забележителна разлика! Искористете го денес за забележителна разлика!

Restaurant MenuRestaurant MenuRestaurant Menu

Мени за кафе-ресторан 

Модерните кафе-менија лесно прават мешавина од елеганција и стил.  Па дали тоа звучи како вашиот ресторан? Прославете ги вашите вкусни задоволства со прекрасен дизајн како овој.  Се карактеризира со стадарден А4 шаблон кој може да се направи по желба, па ќе бидете во можност да го модифицирате за неколку минути!  Уживајте! 

Cafe Restaurant MenuCafe Restaurant MenuCafe Restaurant Menu

Кафе мени

Вашето мени е најголема точка на продажба за секој муштерија.  Придобијте ги со зашеметувачки модерен изглед како свежи, премиум состојки.  Овој преубав шаблон се карактеризира со дизајн инспириран од морската храна со многу премиум додатоци за мени за пијалоци и повеќе.

Cafe Menu Cafe Menu Cafe Menu

Мени за веганска храна

Поканете ги вашите муштерии да уживаат во вкусен здрав оброк со ова мени за веганска храна.   Инспирирано од класичен стил на табла, овој шаблон се карактеризира со големина од А4 формат, дизајн кој е составен со смели, уредни елементи.  Најдобриот дел?  Користени се само бесплатни фонтови!

Vegan Food MenuVegan Food MenuVegan Food Menu

Рустикално мени за ресторан 

Може ова да биде шаблонот за вашите оброци кои заслужуваат награда?  Се надеваме! Создаден со стилски рустикални елементи, овој мени-шаблон е прекрасен!  Уживајте во шест слики со необични стилови за главното мени и страницата за пијалоци. 

Rustic Menu Rustic Menu Rustic Menu

Кафе мени

Големите менија се неиздржливи.  Затоа држете се до поедноставниот стил за елегантно мени за кафе, како овој секојдневен изглед подолу.  Нуди две уникатни шеми на боја со преубаво уредување, па ќе ви се допадне начинот на кој вашите артикли изгледаат во ова мени!  Сите слики што ги гледате се вклучени и ќе добиете пристап до бесплатните фонтови!

Cafe Menu Cafe Menu Cafe Menu

Примерок-мени за кафе-бар

Освежете го менито со привремен флаер!  Иако едноставните детали не се вклучени, лесно можете да ги влечете и спуштате вашите омилени слики на местата за уредување за повеќе прилагодувања.  Испробајте го за свеж нов изглед!

Coffee Shop TemplateCoffee Shop TemplateCoffee Shop Template

Примерок за мени со преклопување

Најдобрите оброци во градот треба да имаат најдобро мени!  Овие привлечни дизајни се истакнуваат со класичен стил на преклопување со простор за артиклите и сликите. Само заменете ги сликите со некои ваши или искористете ја вашата претплата за да ги симнете овие одлични пронајдоци!

Bi-Fold Food Menu TemplateBi-Fold Food Menu TemplateBi-Fold Food Menu Template

Факус мени-флаер

Имате бургер со најдобрите свежи плескавици? Погледнете го ова Факус-мени со прекрасен изглед со неверојатни бои и детали.  Овој дизајн се карактеризира со чист и модерен распоред со паметни објекти за прилагодување.  И подготвено е за принтање за супер брза промена!

Fakous Restaurant Menu Flyer Fakous Restaurant Menu Flyer Fakous Restaurant Menu Flyer

Чисто и едноставно мени

Или истакнете ја вашата извонредна палета со ова чисто и едноставно мени.  Дизајн спремен за печатење направен во стандардна димензија А4, овој примерок е идеален за секој кафич и ресторан кој се држи настрана од гужвата.  Уживајте во минималистичкиот стил со текстуални елементи кои лесно можете да ги прилагодите денес!

Clean Simple MenuClean Simple MenuClean Simple Menu

Шарено тропско мени

Создадете весела атмосфера во вашето место со ова забавно тропско мени.  Испириран од динамични, енергични бои видени на егзотични локации, ова мени може да се прилагоди на секоја тропска кујна.  Совршено за почетници, овој примерок бара најмалку Photoshop CS3 за да има пристап до документите.

Colorful Tropical MenuColorful Tropical MenuColorful Tropical Menu

Ретро мени за ресторан

Покажете ја вашата љубов за носталгички ресторан- дизајн со ова енергично мени.  Инспирирано од ретро естетиката на рестораните од 1950-тите години, ова мени е форматирано во  Photoshop и Illustrator.  Вклучени се добро организирани слоеви со векторски елементи кои можете да ги измените.

Retro Diner Food MenuRetro Diner Food MenuRetro Diner Food Menu

Мени за ресторан

Зачудувачки дизајни со златни геометриски детали, ова мени е елегантен избор за секој ресторан.  Во овој пакет е вклучено двојно мени за оброци и пијалоци во десет достапни датотеки.  Едноставно уредете ги со помош на Adobe Photoshop за лесно уредување.

Restaurant MenuRestaurant MenuRestaurant Menu

Скицирано тристрано мени

Менијата како табла моментално се популарни за нивниот чист дизајн и ретро шарм.  Погледнете ја на пример оваа скица од тристрано мени.  Доаѓа во А4 формат и американска големина на буквите за лесен премин на ново мени.  Ќе ви се допадне дизајнот на реалистична табла!

Sketch Trifold Food MenuSketch Trifold Food MenuSketch Trifold Food Menu

Тристрана брошура за Кафе-шоп

Топли чаши вкусно кафе придружено со ова прекрасно мени!  Достапен дизајн за секој сопственик на кафич, ова тристрано мени го олеснува уредувањето на сликите и имињата на кафињата.  Искусете смарт објекти кои лесно се уредуваат, без загуба на квалитетот!

Coffee Shop Trifold BrochureCoffee Shop Trifold BrochureCoffee Shop Trifold Brochure

Мени за кафе

Направете го вашето кафе посебно со вкусни артикли претставени на ова класично мени во вид на табла.   Направено со реалистични детали на табла како рачно печатарство и повеќе, па ќе бидете во можност да го уредувате брзо и лесно.  Само влечете и спуштајте ги вашите спцијалитети на погодни места.  Започнете денес!

Cafe Menu Cafe Menu Cafe Menu

Мени за коктели

Сите сакаат happy hour!  Па направете вашите најдобри неделни акции да блескаат со забавно мени за коктели.  Овој дизајн се карактеризира со кул, модерен стил со реални бар-елементи за совршен коктел!  Имајте пристап до  Photoshop датотека со вградени блид-линии и повеќе!

Cocktail Drinks Menu Cocktail Drinks Menu Cocktail Drinks Menu

Мени за ресторан

Понекогаш помалку е повеќе.  Успејте со професионален примерок за мени кое е лесно за читање и управување.  Лесно уредете го овој примерок кој е спремен за користење со нови артикли кога се достапни!  Вклучени се Photoshop датотеки со јасни инструкции.

Restaurant Menu Restaurant Menu Restaurant Menu

Заклучок

Оваа листа користи постоечки средства за страстен дизајнер запознаен со Adobe Photoshop, Illustrator и InDesign.  . За дополнителна помош за вашите барања за менито, побарајте ги вештините на талентираните професионалци со избирање еден од прекрасните дизајнери на Envato Studio. 

И со многу примероци за менија кои ви се при рака, има шанса да сме пропуштиле неколку да додадеме во вашата лична колекција.  Прегледајте ги Envato Market и Envato Elements за повеќе средства и кажете ни долу во коментари кои се вашите фаворити.

One subscription.
Unlimited Downloads.
Get unlimited downloads